kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Bolesti kloubů

Bolesti kloubů z pohledu fyzioterapeuta:

Fyzioterapeut sleduje, zda mají klouby správnou polohu. Hodnotí centraci kloubní hlavice v jamce a osové postavení kloubu. Vyšetřuje svaly, které s kloubem souvisí i návaznost na celkové držení těla.

 

V čem může být problém?

Klouby bolí nejčastěji zatížením v nepřirozené poloze. Nerovnováhou svalů dochází ke změně pozice kloubní hlavice v jamce (např. rameno je svaly taženo nahoru k uchu a dopředu nebo kolena jsou u sebe při postavení nohou do X). V nesprávné pozici kloubů dochází k nervovému dráždění a následné bolesti.

 

Co hrozí, když jej neřešíme?

Je-li dlouhodobě kloub v nesprávné poloze a pokud varující bolest odstraníme využitím léků, hrozí opotřebení kloubních ploch tzn. rychlejší nástup artrózy. Zároveň riskujeme poškození vazů nebo kloubního pouzdra při zátěži.

 

Co je dobré vidět a sledovat?

Je třeba si prohlédnout celkové držení těla a osové postavení kloubů, např. není-li kolenní kloub mimo osy končetiny.

 

Jak můžeme problém řešit?

Řešení spočívá v korekci postavení kloubů a přiměřené zátěži. Cíleným cvičením pracujeme na vyvážené funkci svalů a na zpevnění kloubů ve správné poloze.

 

Jak vám můžeme pomoci?

V první fázi vás pomocí rehabilitačních technik zbavíme akutní bolesti. Pak vám vysvětlíme všechny souvislosti a naučíme vás vnímat vaše tělo. Následně vám navrhneme úpravu denního režimu i pracovního prostředí. Naučíme vás cílené individuální cvičení, které můžete provádět doma, v zaměstnání i venku. Postupně též pracujeme na prevenci, aby se bolesti kloubů nevracely.

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026