kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Dechové obtíže včetně astmatických

Dechové obtíže z pohledu fyzioterapeuta:

Fyzioterapeut sleduje a vyšetřuje zejména správnou funkci bránice, která je nejen pomocným dýchacím svalem, ale významnou měrou se také podílí na celkovém držení těla.

 

V čem může být problém?

Vlivem vadného držení těla, stresu, nemocí nebo nepřiměřené zátěže lidé dýchají povrchně bez využití bránice. Omezená kapacita plic pak omezuje kvalitu života.

 

Co hrozí, když jej neřešíme?

Nesprávný dechový stereotyp vede ke stupňování interních problémů (nedostatečná kapacita plic, špatné prokrvení, horší celková imunita a odolnost) i k celkovému zhoršení držení těla.

 

Co je dobré vidět a sledovat?

Je dobré v poloze na zádech při hlubším nádechu zjistit, zda se zvedá hrudník nebo i břišní stěna. Sledovat, jak je dýchání rychlé a kolik je potřebujeme nádechů do minuty. Zároveň je třeba se podívat na tvar hrudníku a břišní stěny i na celkové držení těla.

 

Jak můžeme problém řešit?

Uvědomujeme-li si své tělo a svůj dech, můžeme postupnou korekcí a pravidelným cvičením upravit dechový rytmus a zlepšit celkovou kapacitu plic i držení těla.

 

Jak vám můžeme pomoci?

Vyšetříme vás a provedeme celkový rozbor. Vysvětlíme vám celou problematiku a naučíme vás správně vnímat vaše tělo a svůj dechový rytmus. Postupným nácvikem vás naučíme správnému dechovému stereotypu. Pomocí rehabilitačních technik pracujeme na uvolnění zkrácených svalů a aktivujeme svaly ochablé, které s dechovým rytmem souvisí. Rozebereme váš denní režim a opravíme vaše nesprávné návyky. Poradíme vám, jak upravit vaše pracovní prostředí. Doporučíme cílené cvičení pro doma, kterým se můžete udržovat v dobré kondici, a předcházet tak budoucím problémům. Doporučíme vám i vhodnou pohybovou aktivitu nebo sport.

 

Dechové obtíže mohou mj. vycházet i způsobovat vadné držení těla, přetížení obratlů a plotének i vznik bolesti. Proto je třeba se nácviku dechového stereotypu vždy důkladně věnovat.

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026