kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Funkční změny tkání

Každá porucha pohybového systému (bolestivý stav či prozatím nebolestivé přetěžování páteře z různých důvodů, apod.) s sebou nese vznik řetězce změn ve svalech, kloubech a na páteři. Tyto změny např. snižují pohyblivost kloubů, zkracují svaly, zhoršují svalovou činnost celých nebo jen části svalů. V rámci celého těla vytváří celkovou svalovou nevyváženost – dyskoordinaci.

Celý komplex těchto změn si představte jako zámek, který má schopnost vás uzamknout v jednom typu držení těla (při práci, relaxaci i v pohybu či sportu). Dlouhodobé přetrvání tohoto „zámku“ má vliv na zhoršení regenerace, vznik bolesti až na vznik strukturálních změn v pohybovém systému (artrózy kloubů, výhřez ploténky apod.)

Důležité je také podotknout, že tyto funkční změny ve tkáních vůbec necítíte. Mohou být ale vnímány sekundárně jako dyskomfort (stažení svalů šíje, ztuhlost páteře, apod.) nebo jako bolest.

Způsobovat mohou nejen bolest pohybového aparátu, ale i menstruační bolesti, zažívací obtíže nebo větší tendenci k přetížení i úrazům. V těchto případech je na místě naše komplexní diagnostika. Všem zmíněným obtížím lze komplexní a cílenou fyzioterapií předcházet.

Objednejte si vyšetření zde.

 

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026