kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Neideální psychomotorický vývoj kojenců

Neideální psychomotorický vývoj kojenců z pohledu fyzioterapeuta:

Fyzioterapeut sleduje od narození dítěte postupný rozvoj pohybu a držení těla. Hodnotí, jak se svaly celého těla zapojují do činností a vnímá všechny detaily a souvislosti.


V čem může být problém?

Z mnoha různých důvodů se může stát, že se svaly ve vývoji nezapojují do funkce tak, jak by přirozeně měly. Vzniká tak svalová nerovnováha, která nevede k přirozenému napřímenému držení těla.


Co hrozí, když jej neřešíme?

Ve větší či menší míře hrozí chybné, nevyvážené držení těla a nesprávné formování kostry. Následkem může být asymetrie (úklon hlavy, vychýlení páteře, stoj více na jedné noze) nebo vyhrbená či příliš prohnutá záda.


Co je dobré vidět a sledovat?

Je důležité sledovat proměnlivost ve vývoji. Zda se miminko postupně mění a zdokonaluje ve svém pohybu a v držení těla, zda se na bříšku opírá o ruce a nemá záklon a zda všechny pohyby dělá na obě strany stejně.


Jak můžeme problém řešit?

Cíleným, přesným a pravidelným cvičením i vhodnou stimulací můžeme naučit svaly správně pracovat. Čím dříve začneme, tím lepšího výsledku dosáhneme. Je dobré, může-li fyzioterapeut vidět kojence již po šestinedělí.


Jak vám můžeme pomoci?

Vysvětlíme vám celou problematiku a naučíme vás s miminkem cvičit. Ukážeme vám také, jak dítě držet, chovat, jak si s ním hrát, které polohy jsou vhodné, co rozvíjet a čemu se naopak vyvarovat v každém stupni jeho vývoje.

 

Zajímá vás, jaké mají zkušenosti s péčí Avete Omne ostatní rodiče?
Podívejte se na naše reference:

Anna Vaníčková
Daniela Krupková
Maria Dvořáková
Světlana Černá a Pavel Michálek
Šárka Nosková

 

Chcete se být jisti, že vývoj vašeho miminka probíhá
v pořádku? Objednejte mu vyšetření.

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026