kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Pupeční kýla kojenců

V čem může být problém?

Pupeční kýla je vyklenutí pobřišnice v oblasti pupku, do kterého se může vsunout část břišního obsahu (střevo, tuk, předstěra). Může být zdrojem interních potíží a také nepůsobí esteticky dobře.


Pupeční kýla u dětí z pohledu fyzioterapeuta:

Fyzioterapeut sleduje kvalitu funkce břišní stěny. Pupeční kýla vystupuje prostorem mezi rozestouplými pruhy přímých břišních svalů. Cílem terapeuta je včasnou a přesnou terapií dosáhnout vymizení pupeční kýly. Dítě pak nemusí v budoucnu na operaci, což znamená velký přínos pro dítě a nemalou úlevu pro rodiče.


Co hrozí, když problém neřešíme?

V kojeneckém věku není nebezpečí, ale později z interního hlediska hrozí uskřinutí při zvýšeném nitrobřišním tlaku. Nedostatečná funkce břišních svalů navíc ovlivňuje celý pohybový vývoj a držení těla (posun těžiště dopředu, prohnutí zad, nesklopení pánve).


Co je dobré vidět a sledovat?

Pupeční kýlu u kojence vidíme jako vyklenutí v oblasti pupku, které se zvýrazňuje při pláči nebo zvedání nožiček. V místě pupku také můžeme nahmatat různě široký otvor. Je dobré sledovat, zda se po narození pupečník postupně zatahuje a nebo zda se zviditelňuje kýla.


Jak můžeme problém řešit?

Cvičením usilujeme o zlepšení funkce břišních svalů. Začnou-li dobře pracovat šikmé břišní svaly, zpevňuje se celá břišní stěna a zužuje se rozestup, kudy vystupuje pupík. Pupeční kýla se pak zatáhne a pupík se viditelně zmenší.

Využít můžeme i kineziotaping (hypoalergenní pružná náplast nalepená ve směru tahu svalů). Čím dříve začínáme u malého kojence cvičit, tím lepšího výsledku a v kratším čase dosáhneme.


Jak vám můžeme pomoci?

Vysvětlíme vám celou problematiku, naučíme vás cvičit i jak nalepit tape. Ukážeme vám, jak dítě držet, chovat, jak si s ním hrát, které polohy jsou vhodné, co rozvíjet a čemu se naopak vyvarovat v každém stupni jeho vývoje.

 

Zajímá vás, jaké mají zkušenosti s péčí Avete Omne ostatní rodiče?
Podívejte se na naše reference:

Ing. Kateřina Coufalová

 

Trápí vaše miminko pupeční kýla? Objednejte mu vyšetření.

 

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026