Reference
O kvalitě naší práce se mohla přesvědčit řada klientů. Jsou mezi nimi děti i dospělí. Někteří z nich nám laskavě poskytli svoji referenci. Prostřednictvím těchto řádků se s Vámi podělí o svoje zkušenosti a pocity.
„S dcerou Viktorií jsme na Vaši kliniku začali chodit před měsícem, když jí bylo 8 týdnů. Všimla jsem si, že se dcera neustále stáčí na jednu stranu, záda měla ohnutá do tvaru písmene C a i přes vyjádření naší pediatričky, že se vše samo spraví, jsme se rozhodli nečekat a vyhledali odbornou pomoc. Paní fyzioterapeutka Jana Vadasová, ke které jsme začali docházet, s námi vše pečlivě probrala a začali jsme pod jejím vedením s Viktorkou cvičit. Po měsíci je u dcery vidět maximální zlepšení, asymetrie už téměř zmizela. Jana Vadasová si nás získala svým profesionálním přístupem, empatickými radami a především tím, že cvičení pod jejím vedením opravdu funguje. Díky pravidelným návštěvám, kde je čas vše v klidu probrat, zeptat se na vše potřebné, jsem získala i já dobrý pocit, že s dcerou cvičím správně. A proto patří paní Janě náš velký dík. Vaše klinika nabízí profesionální služby v příjemném prostředí - s manželem jsme se shodli, že se tam cítíme vždy jako v lázních ;)"
Anna Vaníčková
- - - - - - -
„V létě 2013 jsem utrpěl zranění ramene, které bylo bolestivé a navíc mi znemožňovalo plný pohyb pravé ruky, takže jsem ani nemohl standardně přednášet u tabule. Moderní technika sice při přednášení umožňuje mnohé, ale i tak vznikají situace, kdy je potřeba okamžitě reagovat na podněty z pléna a vysvětlovat nejlépe na tabuli. Obával jsem se, že budu už trvale handicapován, a proto jsem se obrátil na fyzioterapeutku Janu Vadasovou s prosbou o pomoc. Pod jejím pečlivým vedením jsme začali s terapií, která kombinuje aktivní a reflexní cvičení a během její trpělivé péče, rad a neustálého povzbuzování se můj stav postupně zlepšoval, takže dnes pociťuji jen minimální omezení. Velice oceňuji základní filozofii kliniky AVETE OMNE, která spočívá v individuálním profesionálním přístupu, osobním nasazení, optimismu a nezměrné trpělivosti."
Doc. RNDr. Ctirad Matyska, DrSc.
Katedra geofyziky
Matematicko-fyzikální fakulta UK
- - - - - - -
„Moc bychom chtěli poděkovat paní magistře Šárce Rychnovské a vřele ji doporučit všem rodičům, kteří u svých dětí řeší tak častý problém, jako je pupeční kýla. Když se nám Jolanka narodila, připomínal její pupík tvarem malou "sopku" a když se na něj sáhlo, tak to nepříjemně "žbluňkalo". V porodnici mě ujistili, že to nic není a že to zmizí. Náš pediatr mě následně vyvedl z omylu a řekl, že v našem případě se jedná o pupeční kýlu a poměrně velkou, takže se to určitě samo nespraví.
Konzervativní způsob léčby je vyčkat, až bude dítě větší a poté ho operovat. Další variantou byl pupeční pás (pružný pásek s čudlíkem, kterým se kýla zatlačí do bříška, ale je naprosto bez účinku - točí se, nedrží a dítěti to zřejmě není dvakrát příjemné) a nebo zkusit cvičení, se kterým ale dosud neměl konkrétní zkušenost. Chtěla jsem využít jakýkoli neinvazivní způsob, i za cenu, že to třeba nevyjde (což byl případ kýlního pásu), ale hlavně jen nesedět a nečekat, až malá doroste k operaci. Protože jsme měli u staršího syna velice dobrou zkušenost se cvičením Vojtovy metody v Avete Omne, obrátila jsem se o radu právě na paní magistru Šárku. Ta se nám i přes svou vytíženost věnovala prakticky okamžitě, protože, aby cvičení bylo co nejúčinnější, je třeba začít co nejdříve (Jolance byly 4 týdny).
Nebylo mi do té doby jasné, jak můžu cvičením Vojtovy metody docílit zatažení pupíku, nicméně paní magistra nám všechno vysvětlila (jak při cvičení stahují svalíky dírku pod pupíkem a ten se pak zatahuje), ukázala (jak cvičit a pečovat o pupík, jaký by měl být vývoj) a hlavně nás potěšila informací, že žádný z jejích malých pacientů na operaci nemusel. No a k nim se zařadila i naše malá Jolanka. Už po 4 dnech cvičení byl pokrok dobře viditelný i pro laika a po týdnu se zatáhl asi o 80%, do měsíce a půl nebylo po kýle ani památky, což jsme považovali za naprostý zázrak. Je pravda, že v našem případě to šlo extrémně rychle, každé dítě je jiné, ale i tak to je záležitost několika málo měsíců. Cvičili jsme Vojtovku 4x denně, není to časově vůbec náročné, rozhodně to miminka nebolí a kromě pupíku to zlepšuje celkovou psychomotoriku dítěte. Když jsme si nebyli jistí, mohli jsme navíc paní magistře kdykoli zatelefonovat a poradit se. Když jsem o tom mluvila s kamarádkami, jejichž děti už byly nebo čekaly na operaci pupeční kýly, bylo nám všem moc líto, že o téhle možnosti vůbec nevěděly a kdyby šel vrátit čas, všechny by jí využily.
Cvičení má bezesporu samé klady, přesto je bohužel stále poměrně malá informovanost, takže maminky nemají moc možností se o něm dozvědět, pokud se o to samy cíleně nezajímají a nehledají. Jsem moc ráda, že jsme si paní magistru Šárku našli a děkujeme jí za pomoc. Do Avete Omne chodíme rádi, prostředí je moc příjemné a vždycky se setkáme s profesionálním a vstřícným přístupem.“
Kateřina Coufalová s rodinou
- - - - - - -
„Chtěl bych touto cestou moc poděkovat Janě a Šárce, které mi velmi pomohly s regenerací po náročné operaci břicha po akutním zánětu pobřišnice a tenkého střeva. Po této operaci mám velkou jizvu na břiše. Moje profese je masér a cvičitel. Proto jsou velmi pro mě důležité břišní svaly, které byli po operaci ve velmi špatném stavu. Jana mi začala 2krát týdně dělat Vojtovu metodu a Šárka mi vysvětlila, jak pracovat s jizvou a jaký způsobem jí mám masírovat. Od lékařů jsem se dozvěděl jen to, že si mám jizvu mazat a masírovat. Hned po operaci jsem začal, ale až po Vojtově metodě a správné masáži, kterou jsem si dělal doma, jsem cítil rychlé zlepšení. Rychle začaly odcházet bolesti břicha a kondice se začala zlepšovat. Po 7 návštěv u Jany a Vojtovy metody jsem začal rychle nabírat na váze, kterou jsem ztratil po operaci a břišní svalstvo se rychle regenerovalo. Po 3 měsících se můžu vrátit ke své profesi a jsem na stejné váze jako před operací. Doporučuji všem, co máte jizvy na těla a nemáte informace jak s ní pracovat.
Děkuji holky."
Petr Lacina
- - - - - - -
„Do Avete Omne jsem se dostala po kladné referenci od mého známého. Proč? Díky ročnímu zvedání dítěte a dlouhodobému sezení při studiu mě začala bolet záda a to tak často a v takové intenzitě, že mě to začalo znepokojovat. Takže klasický případ. Obvyklá fyzioterapie v mém případě nezabírala a pokud ano, tak krátkodobě. A to mě mrzelo nejvíc, nikde se příliš nezajímali o to, jak problém vyřešit na delší dobu. Nechtěla jsem, aby kovářova kobyla chodila bosa, a rozhodla se konečně něco udělat, připadám si "mladá" na to, aby mě bolala záda.
Na přístupu v Avete Omne oceňuji zejména individuální a lidský přístup a hlavně názornost - jak bych to popsala - prostě mi dokážou vysvětlit, co po mně chtějí. Ono se to řekně velmi jednoduše - narovnejte se a dýchejte do břicha", ale jaké svaly zapojit a jak, aby držení těla, které bylo hlavním úskalím v mém případě, bylo správné. A co to vůbec je správné dýchání, které ovlivňuje držení těla, správné postavení žeber a relaxaci svalů? Až teprve zde jsem to pochopila. V současné době bolesti ustoupily a nyní pracujeme na jejich úplném odstranění, je důležité si však uvědomit, že část práce je vždy i na pacientovi a jeho cvičení doma. Avšak ani zde nechybí motivace na domácí cvičení a recept na ty správné cviky. Děkuji."
MUDr. Keclíková
- - - - - - -
„Od čtyř let jsem se věnovala moderní gymnastice, studovala jsem taneční konzervatoř, nyní se věnuji předcvičování pilates a jógy. Přesto, nebo možná právě pro to mě celý život provázejí bolesti v zádech v oblasti bederní páteře. Ty jsem řešila po všech možných nemocnicích, rehabilitacích, léky, ale bolesti nepřestávaly. Pomalu jsem začala mít pocit, že už mi nikdo a nic nepomůže. Nakonec jsem se obrátila na paní fyzioterapeutku Janu Vadasovou, ke které jsem chodila se svým synem Filipem na Vojtovu metodu a velmi nám pomohla.
Byla jsem velmi mile překvapena, že již po první návštěvě u ní jsem pociťovala úlevu od bolesti a po dalších šesti návštěvách jsem se bolesti téměř zbavila. Mohu říct, že po všech těch letech v bolestech mi to přijde opravdu jako zázrak. Konečně mi někdo ukázal a velmi srozumitelně vysvětlil jaký poblém se zády mám a doporučil cvičení, která jsou vhodná právě pro mě a neudělal si jen čárku ve svém diáři... Tímto bych Janě chtěla velmi poděkovat, nejen za pomoc s bolavými zády, ale i za úsměv, pochopení a energii, kterou do své práce vždy dává."
Pavla Rožumberská
- - - - - - -
„O Vojtově metodě jsme s manželem poprvé v životě slyšeli od kamarádky, která cvičila se svým synem. Až později si všimla, že neleze jako ostatní děti a byla ji doporučeno právě toto cvičení. Díky tomu je dnes absolutně v pořádku, i když ze začátku dělal všechno s několika měsíčním zpožděním. S manželem jsme se rozhodli, že naše dítě necháme vyšetřit už ve 2 měsících, abychom nic nepropásli. Lékař a terapeuti nám vysvětlili, že má poruchu motoriky středního stupně a doporučují cvičení. Prý se stává, že se to spraví i bez cvičení, ale to dopředu nikdo neví. Nechtěli jsme se spoléhat na náhodu a začali jsme pravidelně cvičit. Adam byl už v půlroce téměř v pořádku, ale na radu terapeutů jsme ve snížené frekvenci v cvičení pokračovali ještě dalších 5 měsíců, aby se nevrátil ke svým „starým modelům pohybu“. Dnes je motoricky velmi zdatný.
Vojtovu metodu můžeme opravdu z vlastní zkušenosti doporučit. Nejdůležitější bylo oprostit se od pláče dítěte, kterému se cvičit vůbec nechtělo a uvědomit si, že to všechno děláme pro něj a rozhodně mu neubližujeme. Teď čekáme další přírůstek do rodiny a už dnes víme, že preventivní prohlídku absolvujeme i u dalšího dítěte.
Jako rodiče musíme konstatovat ještě jednu zásadní věc - Vojtova metoda je dobrá věc, ale bez vedení skvělého terapeuta ztrácí na síle. Za velmi osobní a lidský přístup a pečlivost patří naše velké DÍK právě Šárce Rychnovské."
Dvořáková Maria
- - - - - - -
„Vážená paní Rychnovská,
moc Vám děkujeme za Vaši pomoc a péči, byla jste to právě Vy, kdo nám ukázal cestu, Markétka se až pod Vaším vedením začala pohybovat vpřed a za sebe mohu říct, že jsem až po setkání s Vámi "propadla naději". Děkujeme Vám oba a přejeme Vám samé štěstí v pracovním a hlavně v osobním životě."
Světlana Černá a Pavel Michálek
- - - - - - -
„Po návštěvě naší pediatričky, která řekla že cvičení není zatím nutné, že se uvidí, jsem se rozhodla nečekat a začali jsme cvičit hned. Cvičit jsem začala, protože stejně jako všechny matky jsem porovnávala svého chlapečka s ostatními dětmi ve svém okolí a začala jsem mít pocit, že už by měl být trošku dál. Zdálo se mi, že když jej položím na bříško, je nešťastný a nechce si hrát. Při prvním cvičení opravdu plakal, což bylo pro mě těžké, od narození jsem jej nenechala – přes různé „dobré rady“ – nikdy plakat, a tak jsem z toho neměla dobrý pocit.
Držela jsem se rady fyzioterapeutky, že se miminko cítí u cvičení stejně jako já. První cvičení doma byl k mému velkému překvapení v pohodě a teď už vím, že když jdeme cvičit při Šimonkově dobré náladě, snáší to překvapivě dobře. Není samozřejmě možné cvičit jen když má dobrou náladu, ale pokud to jen trochu jde, snažím se dobu cvičení vybírat podlě něj a ne podle sebe. Cvičíme poctivě čtyřikrát denně, jen pokud je mi opravdu špatně – jsem opět v jiném stavu – jedno cvičení vynechám. Mám dobrý pocit z toho, že přesto že to není pohodlné, dělám pro své miminko všechno co mohu a má díky cvičení velkou šanci, že se nebude v dospělosti trápit skoliózou páteře, bolestmi hlavy a ostatními civilizačními vymoženostmi.
Mimo cvičení mi pomáhá i fakt, že nemám potřebu porovnávat vývoj miminka s ostatními dětmi, víc se toho dělat nedá. Poté co jsme začali se cvičením, nemusím celý den přemýšlet o tom, jestli správně drží hlavičku, pořádně se hýbe, jestli správně dělá vše co má. Ostatně už po dvou měsících cvičení jsou viditelné výrazné pokroky.
Šimonkovi nastartovalo cvičení správné držení těla a mně přineslo duševní klid a pohodu."
Šárka Nosková
Proč cvičím s maminkou
„Začal jsem cvičit u sympatické fyzioterapeutky Šárky, když mi byly čtyři měsíce. Do té doby jsem nechtěl být na bříšku a nechtěl jsem si na bříšku hrát. Cvičení se mi ani trošku nelíbilo, protože až do té doby mě maminka nenechala ani chvilku plakat. Hned po dvou dnech cvičení jsem se sám otočil na bříško. To je vám úžasná věc! Mohl jsem se dívat na svět alespoň trošku z výšky a najednou jsem nepotřeboval ty velké dospěláky na všechno, ale mohl jsem si sám alespoň trošku pohrát. Začalo se mi lépe spát a usínat a sám jsem si udělal denní režim. Myslím že to potěšilo i maminku, že chodím spát večer přibližně ve stejnou dobu a přes den si občas zdřímnu.
Cvičím opravdu pravidelně, nejméně třikrát ale většinou čtyřikrát denně. Ne, že by mě to naplňovalo nějakým nadšením, ale poslední dobou už mi cvičení nevadí a na maminku brblám. Po cvičení si zkouším nové věci a myslím, že těsně po cvičení mi to jde báječně. Cvičím už dva měsíce, (nedávno jsem oslavil kulaté šestiměsíční narozeniny), a už zkouším jaké to asi bude na všech čtyřech. Nevydržím to sice dlouho, jen pár vteřin, ale je to fakt zajímavý zážitek."
Šimonek
- - - - - - -
„Psát o mém vztahu k fyzioterapeutickým metodám je jednoduché. Od chvíle, kdy jsem se díky Vaší péči zbavil trvalých problémů se zády, jsem přesvědčen o její smysluplnosti. Tak jako mnoho jiných lidí jsem nejprve chodil na různá cvičení a elektroléčby, ale nikdy jsem se svých bolestí nezbavil úplně. Přemýšlím nad tím, co mi léčba u Vás dala. Léčba asi není to správné slovo. Myslím, že v mém případě je to důvěra ve Vaše metody, zkušenosti, schopnosti a snahu vyřešit všechny mé potíže. A netkví to v ničem tajemném - je to vlastně soubor dýchacích cvičení a cviků v určité posloupnosti a "šitých mně na míru". Tím že jsem ve Vaší péči už 4.rokem můžu zodpovědně říct, že určitým potížím umím předcházet a jiné domácím cvičením takřka omezit. Není to až tak složité, když vím že mi na to stačí dvacet minut denně. A chci abyste Šárko věděla, že na návštěvu k vám se vždycky těším. A ne jen kvůli tomu, že mi pomůžete. Také pro Vaši věčně optimistickou a usměvavou náladu :-)."
Martin Hrabovský, Praha
- - - - - - -
„Jmenuji se Daniela Krupková a se svým manželem Romanem máme syna Tomáše a dceru Lucinku. Se synem Tomáškem jsme neměli žádné zdravotní problémy, takže jsme nemuseli vyhledávat zdravotnické nebo specializované pracoviště. Dcerka nám ale od samého narození dělá starosti. Narodila se v termínu, ale s nízkou porodní váhou (2,13 kg), takže jsme od samého začátku museli navštěvovat rizikové poradny, neurologii, cvičit Vojtovu metodu, podstoupili jsme různá vyšetření (EEG, magnet. rezonanci a další), protože lékaři nemohou přijít na to, proč dcerka nepřibývá na váze a tím je opožděn její celkový vývoj.
Jsme z okolí Hradce Králové a tak jsme navštěvovali rehabilitační pracoviště v místě bydliště a tam nás učili cvičit Vojtovou metodou. Jejich postup a přístup se nám však nezamlouval. Náhoda chtěla a do ruky se nám dostal časopis, ve kterém jsme se dočetli o AVETE OMNE v Praze, kde se nás ochotně ujala Mgr. Šárka Rychnovská. Začali jsme do Prahy dojíždět, když bylo Lucince 15 měsíců. A to ve stavu, že jsme neseděli, nelezli, jenom jsme se občas odkulili pro hračku. Dojížděli jsme jednou měsíčně a vždy jsme v klidu probrali problém, co nám cvičit jde a co zase nejde. Vždy Mgr. Šárka Rychnovská našla kompromis, abych cvičení zvládla já i Lucinka. Musela jsem s Lucinkou cvičit 3-4x denně, jinak by to nemělo smysl. Ale vždy jsem z Prahy odjížděla s pocitem, že to zvládneme. Dnes jsou Lucince 4 roky a zvládla chůzi, vztyk bez opory, sedne si na bobeček…
Vím, že maminky zdravých dětí toto nemohou pochopit, ale ty mamky, které ten problém mají, pochopí, že každý krok vpřed je úspěch. Proto doporučuji všem maminkám, které máte nějaký problém, hledejte pomoc všude, nespoléhejte jenom na názor jednoho doktora (nemocnice), dnešní přístupy lékařů, dle naší zkušenosti, směřují spíše komerčním směrem.
Jsme moc rádi, že my jsme tu pomoc našli v AVETE OMNE a že je někdo ochotný s námi tento problém nezištně řešit a pomáhat."
Daniela Krupková
Známé osobnosti
Mezi naše spokojené pacienty patří i následující osobnosti:
Sára Saudková a její děti
fotografka
Jan Svěrák
režisér
Zdeněk Svěrák
herec a textař
Pavel Poulíček
moderátor
Martina Šmuková a její děti
modelka a ředitelka nadačního fondu Pink Bubble
Martina Vrbová-Hynková a její děti
moderátorka
Ivana Bednaříková-Chvátalová a její děti
moderátorka