kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Rozhovor s modelkou Martinou Šmukovou

Rozhovor s modelkou Martinou Šmukovou, prezidentkou Nadačního fondu Krtek onkologicky nemocných dětí, která zdravotnické centrum AVETE OMNE navštěvuje se svým synem Samuelem.

Je to příležitost dát dětem jedinečný dar


Co vás přivedlo do centra AVETE OMNE?

Pana Tomáše Rychnovského jsem znala již z dřívějška, poskytuje fyzioterapeutickou péči dětem z Nadačního fondu dětské onkologie Krtek, o který se starám. Proto jsem moc ráda využila jeho nabídku, že se podívá na mého syna Samuela, zda se vyvíjí správně. Myslím, že málokterá maminka ví, co má její malé miminko v kterém týdnu života zvládnout, a ani já jsem nebyla výjimkou. Reklamní příručky zaměřené na zdraví kojenců se liší, a nic jiného jsem v rukou neměla. Proto jsem péči odborníků uvítala s nadšením. Jen jsem netušila, jak je důležité přijít včas, to znamená po 6. týdnu života, kdy se dá cvičením nejlépe a nejúčinněji ovlivnit zdravý vývoj děťátka. Proto jsem bohužel s návštěvou nijak nespěchala.


Jak dopadlo vyšetření?

Měla jsem za to, že je můj syn Sam úplně vzorný, držel krásně pevně hlavičku, jenže ve 3 měsících věku, kdy jsme centrum AVETE OMNE poprvé navštívili, neměl správnou oporu o lokty. Nebyla to žádná hrůza, ale kdybych to nechala jen tak, nezapojilo by se Samovi dobře svalstvo kolem páteře a břišní svaly, což by se mohlo projevit ve vyšším věku např. kulatými zády.


Co následovalo?

Bylo mi líto, že jsme přišli pozdě, a tak jsme se snažili cvičit co nejpoctivěji každý den. Tomáš Rychnovský mi řekl, na co se mám zaměřit, čeho si všímat. Bylo zajímavé sledovat změny, které byly zřetelně vidět. Sam dělal pokroky každý týden.


Jak jste byla spokojená s péčí v AVETE OMNE?

V prvé řadě mám k Tomášovi Rychnovskému i jeho ženě Šárce naprostou důvěru. Jsou to profesionálové, navíc moc milí, své klienty aktivně zapojují do spolupráce a dokáží povzbudit. My jsme se Samem odcházeli pokaždé s pochvalou a já potom i s vědomím, že za jejich dohledu jsem sama schopná svému synovi pomoci.


Myslíte si, že je terapie náročná (pro maminku i děťátko)?

Pro mě byla terapie náročná časově. Ve výhodě jsou maminky, které mají přesně naplánovaný rozpis dne a zvládají ho dodržet. Já jsem kvůli náhlým pracovním povinnostem občas nestíhala, ale snad jsme to dohonili. Druhá, mnohem těžší věc je, že miminka u cvičení pláčou. Zvyknout si na to mi chvilku trvalo, i když jsem věděla, že cvičení syna nebolí, že pláč je jen projev jeho nepohodlí. Časem jsme si zvykli oba.


Doporučila byste vyšetření kojence ostatním maminkám?

Doporučuji péči v AVETE OMNE všem svým těhotným i „už porodivším“ kamarádkám, protože v době od narození do přibližně 8 měsíců mohou svým dětem věnovat jedinečný dar. A ta příležitost už se nebude nikdy znovu opakovat. Pohyb dětem prospívá, a i u tak malinkých miminek je patrné, jak jim cvičení pomáhá. Navíc si zvyknou na jakousi pravidelnost, a pokud se nemýlím, používaná metoda pozitivně ovlivňuje i psychický vývoj dětí. Jsem opravdu nadšená a doufám, že stejně nadšení budou i ostatní rodiče, kteří se do péče AVETE OMNE dostanou.

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026