kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Tradiční čínská medicína (TČM)

Málokterý léčebný systém se může pochlubit takovou historií jako právě tradiční čínská medicína (TČM), která má nejen v asijském, ale i v západním světě obrovské povědomí a tyto zkušenosti využívá. Ať jako samotný léčebný systém nebo i v kombinaci s jinými systémy - třeba se západní medicínou.

Samotné základy TČM sahají hluboko do minulosti, kdy mudrci, lékaři neměli tolik technických vymožeností, jako dnešní moderní život a přesto našli způsob, jak nahlížet a chápat dění v lidském těle tak, aby jim to zapadlo i do principu léčby celistvosti organizmu.

Některé pojmy v TČM jsou poněkud zvláštní a pro odbornou zdravotnickou veřejnost, stejně tak i pro samotného klienta, nepochopitelné a „neuchopitelné“ v příměru s medicínou západní.

Proto by mělo být zcela automatické, aby se terapeut TČM dostatečně fundovaně a s dávkou logiky snažil svému pacientovi vysvětlit, jak a proč došlo u něj k takovému vykolejení z oné „rovnováhy“  YINU a YANGU v těle.

Terapeut po sesbírání ukazatelů nerovnováhy - dotazováním, pohledem, vyšetřením jazyka a pulzu - stanoví závěr, při kterém klientovi navrhne adekvátní postup. Může zvolit (většinou) dlouhodobější způsob - užívání bylinných prostředků (odvarů, granulátů,extraktů….) v kombinaci s razantnějšími metodami, které jsou účinnější např. pro akutní stavy a pro poškození pohybového aparátu (tím je pak akupunktura, baňkování, guasha, a ucelený způsob rhb v TČM - tuina). Nedílnou součástí tohoto uceleného systému jsou různé druhy východních cvičení (nejčastěji Qi Gong, Tai Qi).

Klientovi je postupně vysvětlen i postup, jak nenásilně měnit jídelníček, měnit své nevhodné návyky v životě (kouření, káva, přepracovanost, nedostatek odpočinku, psychická zátěž…).

ceník

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026