kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Vadné držení těla

Vadné držení těla z pohledu fyzioterapeuta:

Držení těla a správná funkce pohybového aparátu je to hlavní, co fyzioterapeut sleduje.

 

V čem může být  problém?

Vlivem mnoha faktorů (neideální pohybový vývoj v dětství, nedostatek pohybu nebo nadměrná zátěž, dlouhodobé sezení u počítače, stres, následky úrazů a nemocí apod.) nepracují svaly těla v rovnováze a nedrží kostru v přirozené napřímené poloze. Tato nerovnováha může v budoucnu způsobit např. bolesti zad, hlavy, kloubů, nohou nebo dechové obtíže. Nesprávné držení těla navíc nepůsobí esteticky dobře.

 

Co hrozí, když jej neřešíme?

Neřešený problém vede k bolestem, poškození kloubů a omezení kvality života.

 

Co je dobré vidět a sledovat?

Pro člověka je charakteristické vzpřímené držení těla. Je dobré např. při pohledu do zrcadla sledovat zda obě poloviny těla jsou symetrické (ramena, boky, kolena, atd.) Druhé hodnocení můžeme vidět z pohledu ze strany. Osa těla by měla procházet uchem, ramenem, bokem, kolenem, kotníkem.

 

Jak můžeme problém řešit?

Nejprve je třeba naučit se správně svoje tělo vnímat. Chceme-li opravit své držení těla je především potřeba cíleným cvičením i úpravou svých pracovních i mimopracovních návyků zlepšit svalovou koordinaci.

 

Jak vám můžeme pomoci?

Vyšetříme vás a provedeme celkový rozbor. Vysvětlíme vám problematiku a naučíme vás vnímat vaše tělo. Pomocí rehabilitačních technik pracujeme na uvolnění zkrácených svalů a aktivujeme svaly ochablé. Rozebereme váš denní režim a opravíme vaše nesprávné návyky. Poradíme vám, jak upravit vaše pracovní prostředí. Doporučíme cílené cvičení, kterým na sobě můžete pracovat, a předcházet tak problémům. Doporučíme vám vhodnou pohybovou aktivitu nebo sport.

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026