kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Jak dýchat – vliv dechu na funkci páteře

Dechové svaly zajišťují roztažitelnost hrudníku. Díky nim je možná nejen výměna plicních a krevních plynů, ale také stabilní a rovné držení páteře.

Hrudník se při správném dýchání nepohybuje jako tuhý blok nahoru a dolů (můžeme si tento pohyb představit pod známým pojmem "vypnout prsa"). Naopak je důležité, aby se při dýchání hrudník nezvedal k hlavě a jednotlivá žebra se pohybují kolem vlastní osy více méně v horizontále.

Tím je dán základní princip roztažitelnosti hrudníku do stran a dopředu a břišní dutina se tlakem bránice nafukuje. Je vhodné tento pohyb položením ruky na oblast dolního břicha monitorovat. Nácvik začínáme nejlépe v poloze na zádech.

Proto při správném dýchání cítíme, že se břicho vyklenuje dopředu, ale i do stran. Dýchání do stran je u většiny lidí nesnadné a vyžaduje postupný trénink pod vedením zušeného fyzioterapeuta.

Nácvik cvičení pro správné držení páteře, zachovanou pohyblivost páteře aj. vám rádi vysvětlíme. Kontaktujte nás.

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026