kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Bolesti břicha

V rámci naší komplexní fyzioterapie máme také zkušenosti s léčbou bolestí žaludku a bolestí břicha (žaludeční, střevní, menstruační bolesti apod.). Bolesti v oblasti břicha jsou mj. způsobovány poruchou svalové koordinace s výskytem blokád žeber i páteře.

Po upravení pohybu páteře a její relaxaci a po uvolnění některých svalů dochází ke zlepšení obtíží.

Odborný pohled

Změny nocicepce a jejich vliv na svalstvo a pohybový systém v sobě zahrnují také změnu hladkého svalstva (má vliv na vnitřní orgány – žaludek a střeva, neprůchodnost střev nebo jiné nemoci střev). Není vyjímkou, že porušená koordinace svalů (tzv. svalová dysbalance – svalová slabost až svalová křeč) způsobuje např. zácpu, nedostatečnou funkci lymfatických cév (zásadní pro detoxikaci a čištění organismu), zhoršuje prokrvení orgánů apod. Není tedy vždy na místě posuzovat pouze kvalitu flóry žaludku či střev, ihned nasazovat medikaci pro upravení vnitřního prostředí interních orgánů (vč. antibiotik!).

Je třeba si uvědomit, že funkce vnitřních orgánů je přímo spojena s funkcí pohybového systému a přes něj se dá pozitivně ovlivňovat a léčit. Pokud nyní nebudeme zvažovat ostatní vhodné profese (které by se na případu mohly podílet), je komunikace odborníků po ose lékař-fyzioterapeut na místě i v tomto případě.

V systému zdravotní péče se samozřejmě i na těchto zdravotních problémech podílí kvalita výživy a životního stylu vůbec.

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026