kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Bolesti zad a páteře

Bolesti zad z pohledu fyzioterapeuta:

Fyzioterapeut vidí bolesti zad jako výsledek dlouhodobého neideálního držení těla, nadměrné zátěže, nedostatku pohybové aktivity nebo jako následek úrazu či nemoci.

 

V čem může být problém?

Vlivem mnoha faktorů (neideální pohybový vývoj v dětství, nedostatek pohybu nebo nadměrná zátěž, dlouhodobé sezení u počítače, stres, následky úrazů a nemocí apod.) nepracují svaly těla v rovnováze a nedrží kostru v přirozené napřímené poloze. Dochází k útlaku a dráždění nervů a následné bolesti.

 

Co hrozí, když jej neřešíme?

Neřešený problém vede ke zhoršení stavu, poškození kloubů, stupňování bolestí. Výrazné poškození hrozí zejména tehdy, jestliže lidé odstraňují bolesti léky bez řešení obtíží.

 

Co je dobré vidět a sledovat?

Je dobré se zamyslet nad celkovým způsobem života. Zda je v rovnováze práce a odpočinek i dostatek všestranného pohybu. Podívat se na držení těla v sedu, stoji i pohybu. Je-li příčina bolestí ve špatném držení a celkovém životním stylu, můžeme začít s nápravou.

 

Jak můžeme problém řešit?

Změnou životního stylu, poznáním vlastních individuálních odchylek a cíleným cvičením upravíme svalovou koordinaci. Udržujeme-li celé tělo v dobré kondici, vyvarujeme se potíží do budoucna.

 

Jak vám můžeme pomoci?

Vysvětlíme vám problematiku a naučíme vás vnímat vaše tělo. Pomocí rehabilitačních technik odstraníme akutní bolest. Navrhneme Vám úpravu denního režimu i pracovního prostředí. Naučíme vás cílené individuální cvičení, které můžete provádět doma, v zaměstnání i venku. Doporučíme vám vhodnou pohybovou aktivitu a sport. Postupně pracujeme na prevenci, aby se bolesti zad nevracely.

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026