kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Bolesti hlavy

Bolesti hlavy z pohledu fyzioterapeuta:

Fyzioterapeut hodnotí, zda je hlava držena v přirozené poloze při napřímeném držení těla. Sleduje celkovou svalovou rovnováhu a zejména polohu těžiště.

 

V čem může být problém?

Bolesti hlavy mohou mít mnoho příčin. Fyzioterapií nejčastěji řešíme bolesti vycházející z nesprávného postavení krční a hrudní páteře, z přetížení šíje i od blokád žeber.

 

Co hrozí, když jej neřešíme?

Řešíme-li bolesti hlavy pouze léky, zůstává neodstraněna příčina. Kromě stupňujících se bolestí hlavy se mohou přidávat bolesti zad, kloubů, svalů i interní obtíže (závratě, pocity na zvracení nebo hučení v uších).

 

Co je dobré vidět a sledovat?

Častým problémem dnešních dospělých je předsun hlavy, zvednutí ramen k uším a dopředu k sobě a následné napětí šíje v sedu u počítače. V této poloze je krční páteř nepřirozeně nastavena. Je třeba si uvědomit chybné návyky v sedu, stoji i pohybu, při práci, odpočinku i při sportu.

 

Jak můžeme problém řešit?

Řešení problému spočívá předně v protažení a uvolnění zkrácených svalů. Pak můžeme korigovat nesprávné držení páteře i ramen a následně cvičením správné postavení zpevnit. Důležitá je i psychika, protože při neustálém stresu se potíží nezbavíme.

 

Jak vám můžeme pomoci?

Vyšetříme vás a provedeme celkový rozbor. Vysvětlíme vám problematiku a naučíme vás vnímat vaše tělo. Pomocí rehabilitačních technik odstraníme akutní bolest. Rozebereme váš denní režim a opravíme vaše nesprávné návyky. Poradíme vám, jak upravit vaše pracovní prostředí. Doporučíme cílené cvičení, kterým na sobě můžete pracovat, a předcházet tak opakování bolestí. Doporučíme vám vhodnou pohybovou aktivitu nebo sport.

 

Každou bolest hlavy je vhodné podrobit odbornému a komplexnímu vyšetření a fyzioterapii. Vyhnete se tak mnohdy zbytečnému polykání léků.

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026