kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Vystřelující bolesti

Nemusí být vždy spojeny s drážděním nervových kořenů páteře. Z naší praxe je zřejmé, že vystřelující bolest může být způsobena blokádou páteře (vystřelování do dolní končetiny, hýždí apod.) nebo naopak z míst vzdálených bolestivému místu, např. blokádou žeber (vystřelování do krku, hlavy, horních končetin).

V případě, že bolest vystřeluje z krční páteře nebo z oblasti mezi lopatkami až do břicha, bránice nebo po hrudníku je možné, že se jedná o blokádu žebra. Bolest vystřelující do bránice z páteře je často spojena s tuhostí páteře, příp. s blokádami páteře. Může se projevit v době většího psychického a fyzického vypětí.

Vystřelující bolest v hrudníku nebo v břiše je třeba rovněž řešit narovnáním páteře a cvičením svalů, které se na stabilitě a správné funkci páteře podílí.

O tom, které svaly a proč bychom měli preferovat ve cvičení píšeme zde. Vliv dechu na cvičení zmiňujeme v tomto příspěvku.

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026