kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Ploché nohy

Ploché nohy z pohledu fyzioterapeuta:

Fyzioterapeut vidí ploché nohy jako výsledek neideálního postavení těžiště, nedostatku svalové koordinace a chybného držení celého těla.

 

V čem může být  problém?

Klenba nožní se vytváří u dětí, když začínají stát a chodit. Nemá-li dítě správné držení těla vlivem nesprávného zapojení svalů do funkce, nezatěžuje nohy vyváženě a nožní klenba se nevytvoří.

 

Co hrozí, když jej neřešíme?

Ploché nohy neumožňují přirozený došlap a odvinutí nohy při chůzi nebo běhu. V budoucnu pak je dítě ohroženo bolestmi nohou, křečovými žilami nebo bolestmi zad.

 

Co je dobré vidět a sledovat?

Je potřeba prohlédnout u dítěte celkové držení těla. Zjistit, zda těžiště, tzn. střed těla, je opravdu uprostřed. Jestliže je těžiště posunuto dopředu, stojí dítě na špičkách. Při nesklopené pánvi a nedostatku funkce břišních svalů zatěžuje dítě více vnitřní hrany chodidel. Důležitý je i pohled zezadu, zda mají patní kosti (a Achilovy šlachy) svislou polohu.

 

Jak můžeme problém řešit?

Ploché nohy je třeba řešit korekcí celkového držení těla a vhodnou stimulací svalů nohou. Důležitou roli hraje i vhodná obuv, případně vložky do bot.

 

Jak vám můžeme pomoci?

Vysvětlíme vám celkové souvislosti. Navrhneme cílené cvičení i vhodnou obuv.

 

Zajímá vás, jaké mají zkušenosti s péčí Avete Omne ostatní rodiče?
Podívejte se na naše reference.

Trpí vaše dítě plochými nohami? Objednejte mu vyšetření.

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026