kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Skoliotické držení těla

Skoliotické držení z pohledu fyzioterapeuta:

Fyzioterapeut pečlivě sleduje držení těla rostoucího dítěte a každou stranovou rozdílnost vidí jako riziko pro vznik bolestí zad v budoucnosti. Lehké asymetrické držení se také může v průběhu růstu změnit v závažnější vadu – skoliózu.

 

V čem může být problém?

Vlivem např. chybného sedu, stále stejného stoje více na jedné noze nebo jednostranné sportovní zátěže dochází např. k posunu ramen doprava a boků doleva. Páteř je vychýlena do stran. Toto zakřivení se však při okamžité úpravě držení těla vyrovnává. Takový stav nazýváme skoliotickým držením.

 

Co hrozí, když jej neřešíme?

Jestliže má dítě skoliotické držení v růstu delší čas, může dojít k trvalé změně zakřivení páteře, které již nelze pouhým vyrovnáním změnit (viz skolióza).

 

Co je dobré vidět a sledovat?

Pro člověka je charakteristické vzpřímené držení těla. Je dobré sledovat, zda jsou obě poloviny těla symetrické (ramena, boky, kolena, atd.). Představíme-li si úsečky ramen a boků (pánve), měly by být rovnoběžné a symetricky nad sebou. Je také dobré sledovat, jak se páteř rozvíjí do předklonu a zda neuhýbá do strany.

 

Jak můžeme problém řešit?

Páteř můžeme korigovat po dobu růstu pravidelným každodenním cvičením, které je přesně zvoleno pro konkrétní dítě. Cvičení vede k napřímení páteře a k navození svalové rovnováhy. Cvičení nemusí být časově náročné, rozhodující je pravidelnost a častost. Důležitou roli hraje i výběr pohybové aktivity a kompenzace případné jednostranné zátěže.

 

Jak vám můžeme pomoci?

Rodičům a přiměřeně i dítěti vysvětlíme celou problematiku a všechny souvislosti. Naučíme vás, jak přesně cvičit a korigovat držení těla. Kontrolujeme přesnost cvičení a upravujeme ho dle potřeby v průběhu růstu a dospívání. Poradíme vám, jak upravit denní režim a jak opravit nesprávné návyky. Doporučíme i vhodnou pohybovou aktivitu.

 

Zajímá vás, jaké mají zkušenosti s péčí Avete Omne ostatní rodiče?
Podívejte se na naše reference.

Zdá se vám, že postoj vašeho dítěte není v pořádku? Objednejte mu vyšetření.

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026