kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Dětská fyzioterapie – Lucinka

Jmenuji se Daniela Krupková a se svým manželem Romanem máme syna Tomáše a dceru Lucinku. Se synem Tomáškem jsme neměli žádné zdravotní problémy, takže jsme nemuseli vyhledávat zdravotnické nebo specializované pracoviště. Dcerka nám ale od samého narození dělá starosti. Narodila se v termínu, ale s nízkou porodní váhou (2,13 kg), takže jsme od samého začátku museli navštěvovat rizikové poradny, neurologii, cvičit Vojtovu metodu, podstoupili jsme různá vyšetření (EEG, magnet. rezonanci a další), protože lékaři nemohou přijít na to, proč dcerka nepřibývá na váze a tím je opožděn její celkový vývoj.

Jsme z okolí Hradce Králové a tak jsme navštěvovali rehabilitační pracoviště v místě bydliště a tam nás učili cvičit Vojtovou metodou. Jejich postup a přístup se nám však nezamlouval. Náhoda chtěla a do ruky se nám dostal časopis, ve kterém jsme se dočetli o AVETE OMNE v Praze, kde se nás ochotně ujala Mgr. Šárka Rychnovská. Začali jsme do Prahy dojíždět, když bylo Lucince 15 měsíců. A to ve stavu, že jsme neseděli, nelezli, jenom jsme se občas odkulili pro hračku. Dojížděli jsme jednou měsíčně a vždy jsme v klidu probrali problém, co nám cvičit jde a co zase nejde. Vždy Mgr. Šárka Rychnovská našla kompromis, abych cvičení zvládla já i Lucinka. Musela jsem s Lucinkou cvičit 3–4x denně, jinak by to nemělo smysl. Ale vždy jsem z Prahy odjížděla s pocitem, že to zvládneme. Dnes jsou Lucince 4 roky a zvládla chůzi, vztyk bez opory, sedne si na bobeček…

Vím, že maminky zdravých dětí toto nemohou pochopit, ale ty mamky, které ten problém mají, pochopí, že každý krok vpřed je úspěch. Proto doporučuji všem maminkám, které máte nějaký problém, hledejte pomoc všude, nespoléhejte jenom na názor jednoho doktora (nemocnice), dnešní přístupy lékařů, dle naší zkušenosti, směřují spíše komerčním směrem.

Jsme moc rádi, že my jsme tu pomoc našli v AVETE OMNE a že je někdo ochotný s námi tento problém nezištně řešit a pomáhat.


Daniela Krupková

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026