kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Sylvia Jančiová, Emička (4 měsíce)

Kdy a z jakého podnětu jste s dcerou navštívila centrum Avete Omne?

Kamarád, který se zabývá fyzioterapií, mi vyprávěl o jejích možnostech při prevenci a léčbě novorozenců. V té době právě běžel v televizi pořad Sama doma, kde mluvil pan doktor Rychnovský. Tehdy jsem ještě byla těhotná, ale rozhodla jsem se, že ať už bude u mého miminka nějaký problém anebo nebude, každopádně se dáme zkontrolovat.

Na co se vás dr. Rychnovský ptal, když jste se s dcerkou poprvé objevila na jeho pracovišti?
Pamatuji si, že se ptal – a vy jste tady dobrovolně, i když dcera nemá žádné problémy? Jen tak o své vůli jste se rozhodla nechat si Emičku zkontrolovat? Divil se. Když Emičku vyšetřil, tak konstatoval, že jednu stranu má šikovnější než druhou, a právě na té bylo třeba pracovat.

Kolik bylo vaší dcerce, když jste sem poprvé přišly?
Asi dva a půl měsíce.

A vidíte nějaký pokrok?
Ano, určitě, ono to za ty slzičky stojí. A není to pláč bolesti, jen se jí to nelíbí, omezuje ji to. I když my už vlastně moc často nepláčeme, už jsme si na cvičení obě zvykly. Někdy, když Emička nemůže usnout, tak pláče víc než u cvičení. Cvičíme poctivě čtyřikrát denně, jenom včera po očkování jsme necvičily.

Jaký máte pocit ze zdejšího centra, jak na vás působí?
Je to tu moc milé, hodně se nám věnují. A můžu se zeptat na cokoliv, poradit se. Dneska je to těžké, různé firmy i lidi dokážou z lidí tahat peníze za cokoliv. Když jde o děti, rodič udělá všechno, protože chce pro svého potomka to nejlepší. Proto jsem ráda, že jsme se nespletli, a že jsme si Avete Omne sami našli.

Cvičíte s Emičkou jen vy, nebo i manžel?
Určitě je fajn, když se zapojí oba rodiče. Manžel s dcerou cvičí většinou večer, když přijde z práce.

Říkala jste o své zkušenosti i kamarádkám, které mají malé děti?
Všem o tom říkám! Myslím, že není nad možnost dát si miminko zkontrolovat od zkušeného fyzioterapeuta. Samozřejmě by bylo ideální, kdybychom s dětmi jako na kontrolu kyčlí chodili i k fyzioterapeutovi a pojišťovny to proplácely. Ale to asi ještě chvíli potrvá.

Jak dlouho budete s Emičkou chodit do Avete Omne?
Domluvili jsme se, že je vhodné chodit na cvičení a kontroly, dokud miminko nezačne samo chodit, takže sem budeme jezdit ještě asi čtyři nebo pět měsíců. Jednou jsme začali, tak ať to má smysl. Nejprve jsme chodili jednou za týden, vždy jsme se naučili nový cvik a nechali se zkontrolovat, jaký jsme udělali pokrok. Nejdříve jsme se tak trochu ptali: „a není to zbytečné?“ Po prvním cviku jsme pochopili, že to opravdu zbytečné není. Nyní známe sestavu, kterou máme cvičit, jedeme na měsíc na Slovensko, takže budeme poctivě trénovat, a pak se zase přijedeme ukázat.

A co finance, nenapadlo vás někdy, že byste ty peníze mohla utratit jinde a lépe?
Není to sice zadarmo, ale raději nekoupím dceři nějakou speciální hračku. I tak má nejraději ty nejjednodušší... Samozřejmě když místo platu berete najednou mateřský příspěvek, máte hned jiný pohled na peníze. Ale myslím si, že za to, co zde dostáváme, a co hlavně dostává v Avete Omne naše malá, je finanční částka přiměřená. A hlavně je to ta nejlepší investice do života!

 

Za rozhovor děkuje Jana Vaňátková.

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026