kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Ing. Kateřina Coufalová – pupeční kýla

„Moc bychom chtěli poděkovat paní magistře Šárce Rychnovské a vřele ji doporučit všem rodičům, kteří u svých dětí řeší tak častý problém, jako je pupeční kýla. Když se nám Jolanka narodila, připomínal její pupík tvarem malou "sopku" a když se na něj sáhlo, tak to nepříjemně "žbluňkalo". V porodnici mě ujistili, že to nic není a že to zmizí. Náš pediatr mě následně vyvedl z omylu a řekl, že v našem případě se jedná o pupeční kýlu a poměrně velkou, takže se to určitě samo nespraví.

Konzervativní způsob léčby je vyčkat, až bude dítě větší a poté ho operovat. Další variantou byl pupeční pás (pružný pásek s čudlíkem, kterým se kýla zatlačí do bříška, ale je naprosto bez účinku – točí se, nedrží a dítěti to zřejmě není dvakrát příjemné) a nebo zkusit cvičení, se kterým ale dosud neměl konkrétní zkušenost. Chtěla jsem využít jakýkoli neinvazivní způsob, i za cenu, že to třeba nevyjde (což byl případ kýlního pásu), ale hlavně jen nesedět a nečekat, až malá doroste k operaci. Protože jsme měli u staršího syna velice dobrou zkušenost se cvičením Vojtovy metody v Avete Omne, obrátila jsem se o radu právě na paní magistru Šárku. Ta se nám i přes svou vytíženost věnovala prakticky okamžitě, protože, aby cvičení bylo co nejúčinnější, je třeba začít co nejdříve (Jolance byly 4 týdny).

Nebylo mi do té doby jasné, jak můžu cvičením Vojtovy metody docílit zatažení pupíku, nicméně paní magistra nám všechno vysvětlila (jak při cvičení stahují svalíky dírku pod pupíkem a ten se pak zatahuje), ukázala (jak cvičit a pečovat o pupík, jaký by měl být vývoj) a hlavně nás potěšila informací, že žádný z jejích malých pacientů na operaci nemusel. No a k nim se zařadila i naše malá Jolanka. Už po 4 dnech cvičení byl pokrok dobře viditelný i pro laika a po týdnu se zatáhl asi o 80%, do měsíce a půl nebylo po kýle ani památky, což jsme považovali za naprostý zázrak. Je pravda, že v našem případě to šlo extrémně rychle, každé dítě je jiné, ale i tak to je záležitost několika málo měsíců. Cvičili jsme Vojtovku 4x denně, není to časově vůbec náročné, rozhodně to miminka nebolí a kromě pupíku to zlepšuje celkovou psychomotoriku dítěte. Když jsme si nebyli jistí, mohli jsme navíc paní magistře kdykoli zatelefonovat a poradit se. Když jsem o tom mluvila s kamarádkami, jejichž děti už byly nebo čekaly na operaci pupeční kýly, bylo nám všem moc líto, že o téhle možnosti vůbec nevěděly a kdyby šel vrátit čas, všechny by jí využily.

Cvičení má bezesporu samé klady, přesto je bohužel stále poměrně malá informovanost, takže maminky nemají moc možností se o něm dozvědět, pokud se o to samy cíleně nezajímají a nehledají. Jsem moc ráda, že jsme si paní magistru Šárku našli a děkujeme jí za pomoc. Do Avete Omne chodíme rádi, prostředí je moc příjemné a vždycky se setkáme s profesionálním a vstřícným přístupem.“


Kateřina Coufalová s rodinou

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026