kontakty |reference | fotogalerie | novinky | ceny

 

menu

 

Maria Dvořáková – Vojtova metoda

O Vojtově metodě jsme s manželem poprvé v životě slyšeli od kamarádky, která cvičila se svým synem. Až později si všimla, že neleze jako ostatní děti a byla ji doporučeno právě toto cvičení. Díky tomu je dnes absolutně v pořádku, i když ze začátku dělal všechno s několika měsíčním zpožděním. S manželem jsme se rozhodli, že naše dítě necháme vyšetřit už ve 2 měsících, abychom nic nepropásli. Lékař a terapeuti nám vysvětlili, že má poruchu motoriky středního stupně a doporučují cvičení. Prý se stává, že se to spraví i bez cvičení, ale to dopředu nikdo neví. Nechtěli jsme se spoléhat na náhodu a začali jsme pravidelně cvičit. Adam byl už v půlroce téměř v pořádku, ale na radu terapeutů jsme ve snížené frekvenci v cvičení pokračovali ještě dalších 5 měsíců, aby se nevrátil ke svým „starým modelům pohybu“. Dnes je motoricky velmi zdatný.

Vojtovu metodu můžeme opravdu z vlastní zkušenosti doporučit. Nejdůležitější bylo oprostit se od pláče dítěte, kterému se cvičit vůbec nechtělo a uvědomit si, že to všechno děláme pro něj a rozhodně mu neubližujeme.  Teď čekáme další přírůstek do rodiny a už dnes víme, že preventivní prohlídku absolvujeme i u dalšího dítěte.

Jako rodiče musíme konstatovat ještě jednu zásadní věc – Vojtova metoda je dobrá věc, ale bez vedení skvělého terapeuta ztrácí na síle. Za velmi osobní a lidský přístup a pečlivost patří naše velké DÍK právě Šárce Rychnovské.


Dvořáková Maria

Novinky

Naši fyzioterapeuti hostem TV Metropol

Fyzioterapeuti AVETE OMNE byli hostem pořadu Supermáma na TV Metropol. Zhlédněte úvodní povídání, rozhovor a reportáž o fyzioterapii nejmenších kojencůstarších kojenců nebo díl věnovaný Vojtově metodě.

[Více]

Nový článek v OnaDnes

Fyzioterapeuti AVETE OMNE hovořili s redaktorkou časopisu OnaDnes na téma, jak se dívat na fázi lezení u dětí. Celý článek si můžete přečíst zde.

Všechny novinky

 

SPINEZIO fyzioterapie

Praha
Sokolovská 444/118
Tel.: 725 736 026